[email protected]


Logo
Bli medlem
Friidrett

Forsikring og lisens

   

Barneidretts- og klubbforsikring

Frem til 13 år er alle barn som er medlem av et idrettslag tilsluttet Norges idrettsforbund, eller som deltar i organisert aktivitet i klubbens/lagets regi, forsikret gjennom Gjensidige barneidrettsforsikring. Les mer HER

Lisens fra og med 13 år

Det er krav om lisens for friidrettsutøvere, fra det året man fyller 13 år til og med det året man fyller 80 år, for å delta i alle arrangementer i regi av Norges Friidrettsforbund og dens klubber. Lisensen inneholder blant annet skadeforsikring for utøveren, og dekker skader også under trening. Denne lisensen må utøvere dekke selv. Ås IL Friidrett dekker ikke kostnader til lisens. Les mer HER.  

Innmelding i "Min idrett"

For å melde seg på konkurranser, stevner og en del andre arrangementer vil det i tillegg være behov for å opprette en bruker i Idrettens eget system "Min idrett". Dette gjøres etter at medlemsregistrering og betaling er gjort. Gå inn på www.minidrett.no og trykk på «ny bruker». Her fyller du inn de brukeropplysninger det blir spurt om. (NB! Dette er et separat system, så du kan ikke logge inn her med brukeren fra Ås IL eller Spond). Når dette er registrert, finnes barna (eller du) i systemet når man melder seg på konkurranser eller lokale stevner på Ås stadion. Det er gratis å bruke - og opprette bruker - hos "Min idrett".

Lenker:

  • Om lisens
  • Kjøp lisens (helårslisens for 2025)
  • Forsikringsvilkår for utøvere