Historisk sesongstart for Ås-damene
Forfatter: Mari Nygård
11. september 2026
Denne sesongen skriver Ås håndballhistorie. For første gang skal klubbens damelag spille i 3. divisjon. Nå venter en historisk hjemmedebut mot en lokal motstander, Kolbotn.
Det er knyttet stor spenning til sesongstarten for Ås-damene. Etter en sterk utvikling de siste årene har laget tatt steget rett opp i 3. divisjon, etter kun en sesong i 4. divisjon. Det høyeste nivået damelaget noen gang har spilt på.
Tirsdag 15. september klokken 19.30 går damene på banen i Åshallen 2, med Kolbotn 2 som motstander.
Et nytt nivå
3. divisjon byr på nye utfordringer for Ås-damene. Tempoet, intensiteten og motstanden blir tøffere, og laget får nå muligheten til å måle seg mot flere av de beste lagene de har møtt.
Men først og fremst handler denne sesongen om å ta vare på muligheten. Damene har jobbet seg oppover, og nå skal de få kjenne på hvordan det er å spille på et nivå klubben aldri tidligere har vært på.
Ikke bare én sesongstart
Søndag 20. september klokken 19:15 er det også sesongstart for Ås' lag i 6. divisjon. Der står Vestby 2 på motsatt banehalvdel i Åshallen 2.
Dermed får håndballpublikummet to spennende oppgjør å se frem til, begge med lokal motstand og begge på hjemmebane. Det betyr mye liv i Åshallen, og ikke minst en fin anledning til å samle klubben rundt damelagene.
Bli med på historien
For spillerne blir 3. divisjonsdebuten et øyeblikk de sent vil glemme. Men det er ikke bare spillerne som skal skrive historie. Vi håper hele Ås Håndball-miljøet blir med.
Ta med familie, venner og lagkamerater, finn frem Ås-fargene og bli med på å fylle Åshallen når damene skal ta fatt på sitt nye kapittel.
Vi sees på tribunen! 📣🔥